Η ιστορική στιγμή της σέντρας του πρώτου Χειμερινού Παγκοσμίου Κυπέλλου ποδοσφαίρου πλησιάζει. Διανύουμε «Μουντιαλική» εβδομάδα, καθώς την ερχόμενη Κυριακή (20/11, 18:00) στο Στάδιο «Al-Bayt» θα πραγματοποιηθεί η τελετή έναρξης και το πρώτο παιχνίδι, καθώς στο πλαίσιο του πρώτου ομίλου οι διοργανωτές Καταριανοί θα αντιμετωπίσουν το Εκουαδόρ. 

Πού θα δούμε το Μουντιάλ;
Σε 22 αγωνιστικές ημέρες θα πραγματοποιηθούν 64 αγώνες, οι οποίοι θα προβληθούν από την ελεύθερη συνχότητα του ΑΝΤ1 και τη συνδρομητική πλατφόρμα ΑΝΤ1+ (32 +32). Το Gazzetta σας παρουσιάζει το πλήρες πρόγραμμα των ομίλων του τουρνουά, τις τηλεοπτικές μεταδόσεις και τις διασταυρώσεις μέχρι τον μεγάλο τελικό της 18ης Δεκεμβρίου, ο οποίος θα λάβει χώρα στο χωρητικότητας 80.000 θέσεων Στάδιο Lusail.

O πλήρης οδηγός του madata.gr  για το Παγκόσμιο Κύπελλο του Κατάρ

Όμιλοι
1η Αγωνιστική 

Κυριακή 20 Νοεμβρίου

18:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1+
15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+
15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

2η Αγωνιστική 

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1+
15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1+
15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

3η Αγωνιστική 

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

17:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1
21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1+

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1
21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Κόστα Ρίκα – Γερμανία (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1+

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1
17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Φάση των «16»

Σάββατο 3 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 1ου ομίλου – 2ος του 2ου ομίλου (1), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) -ΑΝΤ1+
21:00 Νικητής 3ου ομίλου – 2ος του 4ου ομίλου (3) (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan) – ΑΝΤ1

Κυριακή 4 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 4ου ομίλου – 2ος του 3ου ομίλου (4), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Νικητής 2ου ομίλου – 2ος του 1ου ομίλου (2), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 5ου ομίλου – 2ος του 6ου ομίλου (5) (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah) – ΑΝΤ1+
21:00 Νικητής 7ου ομίλου – 2ος του 8ου ομίλου (7), (974 Stadium, Ντόχα) – ΑΝΤ1

Τρίτη 6 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 6ου ομίλου – 2ος του 5ου ομίλου (6), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1+
21:00 Νικητής 8ου ομίλου – 2ος του 7ου ομίλου (8), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Προημιτελικά
Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 1 – Νικητής 3 (Α), (Στάδιο Education City, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Νικητής 5 – Νικητής 7 (Β), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1
Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 Νικητής 2 – Νικητής 4 (Γ), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα) – ΑΝΤ1
21:00 Νικητής 6 – Νικητής 8 (Δ), (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Ημιτελικά
Τρίτη 13 Δεκεμβρίου

21:00 Νικητής Α – Νικητής Β (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 Νικητής Γ – Νικητής Δ (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor) – ΑΝΤ1

Τελικοί
Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00 Μικρός Τελικός – (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα) – ΑΝΤ1

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 Μεγάλος Τελικός – (Στάδιο Lusail, Lusail) – ΑΝΤ1

Μακροχρόνια Στοιχήματα Μουντιάλ 2022: Τα 8αρια που δελεάζουν

Πηγή: madata.gr